kmusic-1

K:MUSIC je hudobná služba v Koinonii Ján Krstiteľ, pôsobiaca pri Oáze Vyšný Klátov – Košice. Nejedná sa o klasická kapelu so stabilným počtom členov, ani o spontánny hudobný projekt. Ide tu o viac! Ide o službu, ktorá je otvorená, dynamická a ktorá odpovedá na konkrétne povolanie.

kmusic-2

Začiatky K:MUSIC siahajú viac ako 15 rokov späť, kedy sa v Koinonii Ján Krstiteľ narodila potreba vlastnej hudobnej služby, ktorá by hudobne doprevádzala všetky stretnutia Koinonie a bola mocným nástrojom ohlasovania evanjelia práve prostredníctvom hudby. Služba sa za tie roky rôzne formovala, striedali sa v nej hudobníci a speváci, tvorili sa vlastné piesne a prichádzali pozvania hrať na rôznych kresťanských podujatiach. Služba mnoho rokov fungovala pod názvom JORDÁN. Pod týmto menom boli vydané dva chválové albumy: Nemáš sa čoho báť a Piesne pre Domy modlitby a jeden sólový projekt: Petra Kentošová – Môj Kráľ.

kmusic-3

V roku 2007 bol vydaný nový hudobný projekt: PREPARE MUSIC a nový album s názvom CHCEM DNES. Album mnohých milo prekvapil, predalo sa z neho 1200 ks a piesne z neho sa začali šíriť nielen po kresťanských rádiách a hitparádach ale začali sa hrávať aj medzi mladými na rôznych akciách po celom Slovensku. Od tohto momentu prichádza v rámci služby opäť k oživeniu. Do služby prichádzajú noví hudobníci a speváci, ktorých si samotná služba vyformovala vo vlastnej hudobnej škole s názvom KMS – KOINONIA MUSIC SCHOOL. Koinonia Music School (KMS) je hudobná škola v ktorej sa účastníkom venujú členovia skupiny K:MUSIC pre rôzne nástrojové skupiny - bicie, klávesy, basa, spev, akustická gitara, elektrická gitara. Škola vznikla v roku 2005, aby formovala novú generáciu hudobníkov. Ak máš túžbu hrať na hudobnom nástroji, zlepšovať sa a tiež aj slúžiť v hudobnej službe na rôznych akciách a stretnutiach, neváhaj a príď medzi nás! Pozývame ťa do hudobnej školy Koinonia Music School.

kmusic-4

V období rokov 2007 – 2016 vznikajú nové piesne a názov hudobnej služby je definitívne zmenený na K:MUSIC (KOINONIA MUSIC). Od januára 2016 sa plánuje nahrávanie nového chválového albumu.

kmusic-5
articlexx

Po roku skúšania, experimentovania a nahrávania sme vydali v novembri 2017 nový album s názvom BLÍZKO. Je to v poradí štvrtý štúdiový album K:MUSIC. Obsahuje 13 chválových piesní, ktoré boli inšpirované vo chvíľach osobnej alebo spoločnej modlitby. Sú piesňami chvály, vyznania, vyjadrujú obdiv a svedectvo o tom, kto pre nás vzkriesený Ježiš je a čo pre nás urobil. Sú odrazom túžby po Bohu, keď ústa i srdce spievajú o tom, že chcú byť pri Ňom BLÍZKO. V albume dominujú prepracované vokály spievané s úprimnou ľahkosťou a autentickosťou, výrazné a farebné gitarové i klávesové prejavy. Je plný zaujímavých elektronických zvukov, pestrých melodických línií a výrazov. V albume sa prelínajú rytmické radostné a hlboké chválové piesne, ktoré svojou jednoduchosťou vťahujú poslucháča do deja, do modlitby. „Keď sme nahrávali album Blízko, načúvali sme tomu, čo chce Boží Duch a snažili sa to preniesť a koncentrovať do jednoduchých tónov. Hľadanie nebolo vždy rýchle a ľahké, ale cítili sme, že pokiaľ sa tam nedostaneme, tak to nebude to, čo Boh od nás chce a čo chce pre tento album. Myslím, že sme to nakoniec dali." (Michal Irsák)