kmusic-1

K:MUSIC je hudobná služba v Koinonii Ján Krstiteľ, pôsobiaca pri Oáze Vyšný Klátov – Košice. Nejedná sa o klasická kapelu so stabilným počtom členov, ani o spontánny hudobný projekt. Ide tu o viac! Ide o službu, ktorá je otvorená, dynamická a ktorá odpovedá na konkrétne povolanie.

kmusic-2

Začiatky K:MUSIC siahajú viac ako 15 rokov späť, kedy sa v Koinonii Ján Krstiteľ narodila potreba vlastnej hudobnej služby, ktorá by hudobne doprevádzala všetky stretnutia Koinonie a bola mocným nástrojom ohlasovania evanjelia práve prostredníctvom hudby. Služba sa za tie roky rôzne formovala, striedali sa v nej hudobníci a speváci, tvorili sa vlastné piesne a prichádzali pozvania hrať na rôznych kresťanských podujatiach. Služba mnoho rokov fungovala pod názvom JORDÁN. Pod týmto menom boli vydané dva chválové albumy: Nemáš sa čoho báť a Piesne pre Domy modlitby a jeden sólový projekt: Petra Kentošová – Môj Kráľ.

kmusic-3

V roku 2007 bol vydaný nový hudobný projekt: PREPARE MUSIC a nový album s názvom CHCEM DNES. Album mnohých milo prekvapil, predalo sa z neho 1200 ks a piesne z neho sa začali šíriť nielen po kresťanských rádiách a hitparádach ale začali sa hrávať aj medzi mladými na rôznych akciách po celom Slovensku. Od tohto momentu prichádza v rámci služby opäť k oživeniu. Do služby prichádzajú noví hudobníci a speváci, ktorých si samotná služba vyformovala vo vlastnej hudobnej škole s názvom KMS – KOINONIA MUSIC SCHOOL. Koinonia Music School (KMS) je hudobná škola v ktorej sa účastníkom venujú členovia skupiny K:MUSIC pre rôzne nástrojové skupiny - bicie, klávesy, basa, spev, akustická gitara, elektrická gitara. Škola vznikla v roku 2005, aby formovala novú generáciu hudobníkov. Ak máš túžbu hrať na hudobnom nástroji, zlepšovať sa a tiež aj slúžiť v hudobnej službe na rôznych akciách a stretnutiach, neváhaj a príď medzi nás! Pozývame ťa do hudobnej školy Koinonia Music School.

kmusic-4

V období rokov 2007 – 2016 vznikajú nové piesne a názov hudobnej služby je definitívne zmenený na K:MUSIC (KOINONIA MUSIC). Od januára 2016 sa plánuje nahrávanie nového chválového albumu.

kmusic-5
021

K:MUSIC prichádza s novým albumom

Hudobná služba K:MUSIC, ktorá pôsobí v rámci katolíckej komunity Koinonia Ján Krstiteľ, sa opäť púšťa do vydania nového albumu vlastných chválových piesní, ktoré boli inšpirované vo chvíľach osobnej a spoločnej modlitby.

Nový album bude obsahovať chválové piesne, ktoré zložili samotní členovia K:MUSIC. Album nesie názov podľa pilotnej piesne DÔVERUJEM TI. K tejto piesni bol natočený už aj videoklip. 

“Myšlienka nového albumu sa zrodila veľmi spontánne.

V tomto období, ktoré je poznačené neistotou a strachom, sme cítili volanie k tomu, aby sme našimi vlastnými piesňami povzbudili ľudí a skrze ne im priniesli novú nádej a radosť, “opisuje ich túžbu Michal Irsák, člen hudobnej služby.

Nové CD bude v poradí piaty štúdiový album a uzrieť svetlo sveta by malo v auguste 2021.